مراقب طبیعت هستیم... حذف پرینت = قطع درخت کمتر

فروشگاه اینترنتی اِتوار در راستای اهداف مسئولیت اجتماعی خود اقدام به حذف پرینت کوپن و ارسال کدهای تخفیف از طریق پیامک نموده است تا با کاهش مصرف کاغذ و قطع درخت کمتر، سهم خود را در حفظ منابع طبیعی ایفا نموده باشد.

روز درختکاری

15 اسفند روز ملی درختکاری و همبستگی با طبیعت گرامی باد

لوگو اداره منابع طبیعی

اقدامات اداره منابع طبیعی شهرستان بیجار در حوزه آبخیزداری

آبخیزداری و آبخوان‌داری یکی از اقدامات مؤثر در کنترل سیلاب است که این مسئله در سال‌های اخیر مورد تأکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) واقع شده بود و اعتبارات قابل توجهی از صندوق توسعه ملی به دستور مقام معظم رهبری به این مسئله اختصاص یافت. پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب اسلامی برای انجام اقدامات آبخیزداری در کشور در مواقع خشکسالی و ترسالی نشان‌دهنده اهمیت مسئله آبخیزداری در کشور برای جلوگیری از وقوع سیلاب‌های ویرانگر در زمان ترسالی و ذخیره آب در زمان خشکسالی است.

اقدامات این اداره در دو فاز اجرایی و مطالعاتی به شرح ذیل می باشد:

  • فاز اجرایی: احداث سدهای رسوبگیر ملاتی با حجم 800 مترمکعب و سد رسوبگیر گابیونی با حجم 2275 مترمکعب در روستای قراطوره با اعتبار بالغ بر 12 میلیارد ریال (از اعتبارات صندوق توسعه ملی و در دست اقدام)
  • فاز مطالعاتی: نقشه برداری 550 هکتار در روستای کلوچه و خانباغی با اعتبار بالغ بر 835 میلیون ریال (از اعتبارات صندوق توسعه ملی)

همچنین در حوزه شهری پیشنهاداتی جهت مطالعه و احداث سدهای رسوبگیر و کنترل سیلاب به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان ابلاغ گردیده که در صورت تأمین اعتبار اجرایی خواهد شد.

قبل
بعدی
ثبت نام در طرح همیار طبیعت اداره منابع طبیعی شهرستان بیجار

فایل ها را به اینجا بکشید
Max. file size: 5 MB, Max. files: 1.