پـشتیبانی فــروش

سوغات و صنایع دستی بیجار گروس | ۴ سوغات معروف

 

سوغات و صنایع دستی بیجار گروس از جمله سوغاتی هایی است که در کم تر جایی می توان همانند آن را دید اما آوازه آنها در جای جای ایران و جهان پیچیده است. در ادامه این مطلب درباره سوغات و صنایع دستی بیجار گروس صحبت خواهیم کرد.

قالی بیجار، حلوا سوهانی، نان شیرمال، ترشی هفت بیجار و……. از جمله سوغاتی های ترش و شیرین و نفیس بیجار گروس است. همچنین غذاهایی مانند آش دندانی، آش شلغم و آش دوغ از غذا های محلی بیجار گروس است.

 

سوغات و صنایع دستی بیجار گروس۱: قالی و گلیم

 

قالی و گلیم بیجار گروس نفیس ترین، اصیل ترین، ماندگار ترین و با ارزش ترین سوغات و صنایع دستی بیجار گروس است که تاریخچه چند صد ساله ای را در تار و پود خود نهفته است.

قالی بیجار به خاطر استفاده از الیاف کاملا طبیعی و دستباف بودن خانه به خانه آن و همچنین دوام بالا و نقوش خاص که هر کدام داستانی خاص دارند شهرت جهانی دارد.

گلیم بیجار گروس از مرغوبیت و خوش نقشی صحبت می کند. گلیم بیجار از قالی بیجار ضخامت کمتر اما لطافت بیشتری دارد. گلیم نیز همانند قالی از الیاف کاملا طبیعی مانند پشم گوسفند و کرک تهیه می شود.

شما می توانید چند مورد از محصول های متنوع قالی بیجار گروس را در سایت اتوار مشاهده کنید!

سوغات و صنایع دستی بیجار گروس-قالی آهنین بیجار

سوغات و صنایع دستی بیجار گروس۲:حلوا سوهانی

حلواسوهانی محبوب ترین سوغاتی بیجار است. این شیرینی خاص با موادی مانند آرد جوانه گندم، آرد شیرینی، شکر، زعفران، هل، زنجبیل و روغن تهیه میشود.

حلوا سوهانی در بسته بندی های زیبا و منتوع و همچنین طعم های خوشمزه ای ماننده نخودی،کنجدی، نارگیلی، پسته ای، بادامی و گردویی در بازار موجود است.

آوازه حلوا سوهانی حتی به کشور های همسایه عراق و ارمنستان نیز رسیده و موجب استقبال زیاد مردم از این شیرینی لذیذ شده است. به همین دلیل این شیرینی نیز در آستانه صادر شدن و معروف شدن در سطح جهان است تا بار دیگر هنر و اصالت مردم بیجار گروس و همچنین سوغات و صنایع دستی بیجار گروس را به رخ دنیا بکشد.

حلوا سوهانی حاج حسن کاظم زاده سوغات بیجار گروس ارسال رایگان

سوغات و صنایع دستی بیجار گروس۳:نان شیرمال

سوغاتی شیرین و خوشمزه دیگر بیجار گروس نان شیرمال مخصوص است که بافت نرم و تازه آن حسی مانند گاز گرفتن یک تکه ابر از آسمان را دارد. نان شیرمال از مواد شیر، آب، تخم مرغ، شکر، روغن مایع، نمک، خمیر مایه، کنجد و سیاه دانه پخته می شود.

نان شیرمال در شکل بیضی بزرگ و همراه با چایی ، نوشیدنی محبوب ایرانی ها، سرو میشود. اگر قرار است برای اطرافیان خود از بیجار گروس خوراکی سوغات ببرید، نان شیرمال و حلوا سوهانی بهترین گزینه ها هستند.

نان شیر مال بیجار گروس-سوغات و صتایع دستی بیجار گروس

سوغات و صنایع دستی بیجار گروس۴: ترشی هفت بیجار

حتی ترشی های بیجاری  هم قدمتی ۱۵۰ ساله دارند. ترشی هفت بیجار سوغات ترش و محبوب همه است. در فصل پاییز تمام خانه های بیجار درحال درست کردن هفت بیجار هستند. در کمتر خانه ای نمی توان این ترشی را سر سفره رنگی ایرانی ها دید! بله محبوبیت این ترشی به تمام ایران رسیده است.

محبوبیت ترشی هفت بیجار به خاطر ترکیب سبزیجات تازه و ادویه جات خاص و خوش عطر و بو مانند ترخون، مرزه، نعناع و جعفری است؛ همچنین رنگ قشنگ زرد و پاییزی آن در کنار رنگی سبزیجات آن را به حد زیادی جذاب می کند که کسی نمی تواند در برابر امتحان کردنش مقاومت کند.

مواد تشکیل دهنده هفت بیجار عبارت اند از گل کلم، بادمجان، سیب زمینی ترشی، هویج، به، لوبیا سبز، سیر، فلفل سبز تند، فلفل دلمه ای و ادویه جات خاص این ترشی.

ترشی هفت بیجار - سوغات و صتایع دستی بیجار گروس

سوغات و صنایع دستی بیجار گروس تنوع و تعداد خیلی زیادی دارند که در این مطلب فقط به اندکی از آنها که محبوب ترین و معروف ترین ها بودند اشاره کردیم.

متشکر از شما که تا انتهای مطلب همراه ما بودید.:)

ارتباط مستقیم با پشتیبانی اتوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید